Grafiki do nauki słówek | wietnamski i indonezyjski | zwierzęta, roślinność, natura

Dzisiaj troszkę nietypowo.

Uwielbiam przy nauce języka obsypywać się coraz to nowszymi książkami, podręcznikami i innymi materiałami. Uwielbiam robić notatki (walają się u mnie dosłownie po całym pokoju). Uwielbiam robić fiszki czy to do plecaka czy te na ścianę, biurko, szafę, etc. 
Uwielbiam również tworzyć grafiki (robię je w canvie). Mam ich od groma i bardzo mi pomagają, bo: 
1. Wizualnie cieszą moje oko. 
2. Łatwiej mi się z nich uczy. 
3. Robiąc je, zapamiętuję wiele słówek. 

A dzisiaj chcę udostępnić jedną z nich. Może komuś się przydadzą! 

Słowem wyjaśnienia: Wietnamski nie jest zaskoczeniem, bo studiuję filologię wietnamską, natomiast indonezyjski pojawił się w moim życiu ze względu na prezentację, którą przygotowywałem na studiach (właśnie o Indonezji) i od tego czasu moje zainteresowanie tym krajem wciąż rośnie. (Kolejna miłostka, a co!) 

Wszystkie słówka były przeze mnie wielokrotnie sprawdzane. Wietnamskie słownictwo sprawdził mi Wietnamczyk, za to indonezyjskie przeszło przez niejedną (amatorską, bo moją) weryfikację. Nie powinno być błędów. Uczę się z tej grafiki i zawiśnie ona za niedługo w moim nowym mieszkaniu!
 
Proszę śmiało korzystać, jeśli ktoś jest zainteresowany_a.  Trzymajcie się ciepło i dajcie znać, jakich języków Wy się teraz uczycie! 

Komentarze

 1. Nie mogę się nadziwić Twojej ''miłości'' do języków co rusz odkrywam, że masz nową :D Wspaniale, trzymam kciuki jak to się mówi aby Twoja nauka się rozwijała i żebyś naprawdę nauczyła się mówić tyloma językami. Duuuzo powodzenia! :) Robienie grafik bardzo pomaga w nauce języków potwierdzam, bo sama je czasem robię. A może zainspiruję się Twoimi słówkami i zrobię ilustracje do wietnamskiego! :) Przeuroczo wyszło Twoje grafiki! :) Ja cały czas się uczę angielskiego ale mimo, że mieszkam z anglikiem i półszkotem to idzie mi opornie. Ale dziś sukces załatwiłam sprawę w banku sama bez niczyjej pomocy. Uważam to za mały sukces. Czasem też się uczę hebrajskiego, i litewskiego a myślałam o perskim. Przydałoby się przypomnieć rosyjski. Ale teraz najważniejszy angielski bo jakoś muszę się komunikować z ludźmi :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z doświadczenia wiem, że taka metoda nauki języka jest bardzo skuteczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem tak.. Skomplikowane, dodatkowo nie mam smykałki do języków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilu języków Ty się uczysz na raz? :D
  Plansze bardzo fajne. Takie obrazkowe uczenie się jest chyba najbardziej efektywne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

"Niech pan oczyści swój umysł. Niech pan będzie bezkształtny jak woda. Gdy wleje pan wodę do filiżanki, staje się filiżanką; gdy wleje ją pan do butelki, staje się butelką; gdy wleje ją pan do imbryka, staje się imbrykiem. Otóż woda może płynąć albo może niszczyć. Bądź jak woda, przyjacielu."